Wydarzenia

Witamy na stronie Świat Głuchych

Witajcie kochani głusi, witajcie kochani słyszący.

Przedstawiamy Wam stronę www.swiatgluchych.pl. Wiemy, że od wielu lat osoby głuche są grupą osób z najmniejszym dostępem do informacji. Bardzo mało informacji w telewizji, internecie i wokół nas jest przygotowanych w sposób dostępny dla osób niesłyszących – w języku migowym. Nasz portal – podzielony na 6 działów – ma przełamywać tę barierę. Wszystkie informacje na stronie będą w języku migowym albo tłumaczone na język migowy.

Chcemy dawać Wam Kochani informacje, chcemy, żebyście poznawali otaczający nas świat w jak najpełniejszy sposób. Będziemy się starali przygotować najciekawsze informacje, takie, które mogą być przydatne w poszukiwaniu pracy, przełamywaniu barier w komunikacji czy wzbogacaniu tożsamości osób głuchych.

Założyliśmy również fundację o tej samej nazwie, która ma prowadzić działania wspierające głuchych. Portal Świat Głuchych jest połączony merytorycznie z działaniami fundacji.

Pragniemy też przedstawić osoby niesłyszące pozostałej części społeczeństwa. Chcemy pokazywać piękno języka migowego, piękno świata głuchych, którzy żyją wśród nas.

Wszystko co powiedziałem powyżej może się udać tylko pod jednym warunkiem – współpracy! Bardzo prosimy o informacje, o rady, o krytykę, żebyśmy prowadzili ten portal w sposób najbardziej dla Was interesujący.

Zapraszam!

Gdzie nas znajdziesz?

Świat Głuchych:
✔️ Instagram
✔️ Facebook
✔️ YouTube 
✔️ TikTok

Centrum Rozwoju Głuchych:
✔️ Strona internetowa
✔️ Facebook
✔️ Instagram
✔️ YouTube


Akademia Sportu Głuchych Dzieci i Młodzieży:
✔️ Facebook

WCAG Player:
✔️ Strona internetowa

Skip to content