Rodzina i zdrowie

Test aplikacji dla niesłyszących „ALARM112”

ALARM112 — aplikacja stworzona z myślą o osobach niedosłyszących, głuchych i niemówiących. Dzięki tej aplikacji możesz uratować życie! Jak ją zainstalować? Jak z niej korzystać? W języku migowym wyjaśnia ratownik medyczny, Hubert Głagowski.

Ostatnia część szkolenia Huberta Głagowskiego z pierwszej pomocy. W tym filmie zobaczymy, jak korzystać z aplikacji Alarm 112 (nazwa aplikacji w Google Play to „Alarm112”, w App Store „Alarm-112”). Dowiemy się również:

  • czym jest i jak działa Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR)?
  • kiedy wezwać policje lub karetkę?
  • czy można wezwać służby ratunkowe dla żartu?
  • kiedy jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112?

Zobaczymy również test – prawdziwe wykorzystanie aplikacji Alarm 112 w praktyce. Jednak — UWAGA — nie róbcie tego testu sami. Hubert wykonał test, ponieważ wcześniej uzgodnij to ze specjalnymi służbami i otrzymał od nich pozwolenia.

Aplikację Alarm 112 pobierzesz tu (kliknij): App StoreGoogle Play.

Cały powyższy film w polskim języku migowym (PJM) oraz z napisami w językach polskim oraz angielskim. Jeżeli chcesz zobaczyć zawodowy profil Huberta na Facebooku, kliknij tu.

Grafika do filmu o aplikacji Alarm 112. Zdjęcie z biura centrum ratownictwa wodnego. Po lewej stronie, przy biurku, siedzi ratownik medyczny Jacek Lewandowski, ubrany w czerwony T-shirt ratownika. Po prawej siedzi Tomasz Smakowski, tłumaczący wypowiedzi ratownika na język migowy. Tłumacz zwrócony jest w stronę kamery. Po prawej na górze logo Świat Głuchych.
Ratownik medyczny, Jacek Lewandowski
Skip to content