Praca

Starbucks zatrudnia głuchych (polski język migowy)

Firma Starbucks zatrudnia osoby głuche! Gdzie? W polskim języku migowym wyjaśnia Bartek Gieras.

Cześć! Niedawno opowiadaliśmy o kawiarni w Pekinie, a dziś opowiemy o najpopularniejszej amerykańskiej kawiarni o nazwie Starbucks. Wiedzą oni tym, że na świecie mamy ludzi z różnymi niepełnosprawnościami. Dlatego w Waszyngtonie, w Ameryce, została otwarta kawiarnia, w której pracują głusi oraz osoby, które znają język migowym – ASL.

Kawiarnia znajduje się w pobliżu Uniwersytetu Gallaudeta. Pracuje w niej około 20 osób. A czy to znaczy, że jest ona tylko dla głuchych? Nie. Restauracja jest dostępna dla wszystkich i każdy może w niej bez problemu zamówić kawę. Na miejscu jest wiele ułatwień, na przykład, tablety albo cyfrowe notatniki, i każdy może z nich skorzystać.

Jak poznać, czy pracownik słyszy, lub nie?

W tym celu wymyślono zielone fartuchy ze specjalnym napisem, aby móc rozpoznać pracownika niesłyszącego. Dzięki temu rozwiązaniu, Starbucks wybudował już kolejną taką restaurację, ale w Japonii. Może kiedyś doczekamy się takiej kawiarni w Polsce? Dajcie znać, czy chętnie odwiedzilibyście takie miejsce. Dzięki i pozdrawiam!

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030

Skip to content