Rodzina i zdrowie

Rodzina i zdrowie w świecie osób głuchych

Rodzina i zdrowie. Przyznacie, że to dwie rzeczy, o które wszyscy dbamy i się o nie troszczymy. Ale co zrobić, jeżeli dostęp do informacji związanych z rodzicielstwem, opieką nad dzieckiem, wychowaniem jest bardzo ograniczony? Co zrobić, jeżeli tu nas boli, tam nas boli, ale nawet nie wiemy, do jakiego lekarza mamy się zapisać i jakie badania wykonać?

Spotkali się. Poznali. Zakochali. Wzięli ślub. Mieli gromadkę dzieci. Piękna historia, prawda? Niestety coraz częściej ma miejsce chyba już tylko w filmach i książkach. W prawdziwym życiu nie zawsze bywa tak kolorowo.

Pytania dotyczące zdrowia mamy i dziecka

Obecnie bardzo dużo par ma problemy z doczekaniem się upragnionego dziecka. Jeżeli już uda się zajść w ciążę – pojawiają się problemy z jej donoszeniem, ze zdrowiem przyszłej mamy albo dziecka.

  • Dlaczego dla jednych kobiet ciąża to powód do nieustannego uśmiechu i są ciągle w formie, a innym ciągle jest niedobrze, źle się czują i dopiero po 9 miesiącach wracają do formy?
  • Gdzie rodzić?
  • Jak może wyglądać poród?
  • O czym kobieta może decydować w trakcie porodu, a co należy do decyzji lekarza?
  • Co z karmieniem i opieką nad dzieckiem?
  • Jak wychować dziecko, żeby miało w rodzicu przyjaciela?

Obecnie rodzice i pary mają bardzo dużo pytań i wątpliwości.

„Rodzina i Zdrowie” na stronie Świat Głuchych

Czy jesteście zainteresowani powstaniem tu, na portalu Świata Głuchych działu „Rodzina i Zdrowie”, który zajmowałby się między innymi takimi tematami, o których wcześniej migałam?

Jeżeli tak – zabieramy się do roboty!

Liczymy na Wasze komentarze.