Wydarzenia

Podsumowanie roku 2020 i CRG – Fundacja Świat Głuchych

Rok 2020 był zwariowany i zaskoczył wszystkich. Ale pomimo problemów udało się nam, w Fundacji Świat Głuchych, zrealizować pewne projekty. A jakie plany mamy najbliższe miesiące? Odpowiedź w tym filmie. Zapraszamy.

Witajcie głusi.

Rok 2020 zapamiętamy na długo — to był szalony rok. Wszelkie plany – zarówno Wasze, jak i moje – zawiodły, trzeba było je zmieniać. Mieliśmy zaplanowane wiele rzeczy… i nagle: „Nie wolno!”, „Zakaz”, „Kwarantanna”! Ale w Fundacji Świat Głuchych postanowiliśmy zmienić „ograniczenia” i „zakazy” w „możliwości” dla głuchych, pokazać nowe możliwości np. w przypadku utraty pracy czy konieczności jej zmiany. Dlatego powstała seria filmów „Głusi z pasją”, gdzie pokazaliśmy niesłyszące osoby, które same się do nas zgłosiły, prezentując swoje niesamowite talenty. Jaki jest cel tych filmów? Pokazanie innym, że pomimo barier można coś zmienić, robić coś nowego.

Filmy o pracy dla głuchych

Mieliśmy również bardzo dużo pracy przy nagraniu 45 filmów, których głównym tematem jest „Praca”, np. co zrobić w wypadku zwolnienia z pracy, jakie są prawa osób bezrobotnych, jak szukać pracy, jak założyć własną firmę, zdobyć dofinansowanie, np. z PFRON-u czy wsparcie z ZUS-u. W sumie 45 filmów. Muszę przyznać, że to ciężka praca. Przeanalizowanie przepisów, ustaw… i nagle, z powodu koronawirusa, te przepisy uległy zmianie, więc już nagrane filmy trafiły do kosza, i trzeba było je ponownie nagrywać.

Fundacja Świat Głuchych ze Znakiem Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020

Ale cała ta nasza praca została doceniona, otrzymaliśmy bowiem tę nagrodę: Certyfikat od Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej za docenienie, uznanie naszej pracy, jako Debiutanta Roku 2020. Bardzo nam miło. Bardzo dziękujemy Ministerstwu za docenienie naszej pracy.

Certyfikat: Znaki Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020, Debiut roku, Fundacja Świat Głuchych. Podpis Marleny Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej. Na górze loga: Fundusze Europejskie, Wiedza Edukacja Rozwój; Rzeczpospolita Polska; Unia Europejska, Europejski Fundusz Społeczny
Certfikat Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020, Debiut Roku

Ale to nie koniec naszego rozwoju. Mamy dla Was niespodziankę. Mam nadzieję, że bardzo Wam się spodoba. Co to takiego?

Centrum Rozwoju Głuchych (CRG)

Centrum Rozwoju Głuchych (CRG) – znajdziecie tu wiele szkoleń, kursów (w tym naukę języków) pomoc psychologa, szkolenia zawodowe. Jeżeli planujesz dostać się do szkoły wyższej, możemy pomóc ci podnieść kwalifikacje; albo jeżeli chcesz zmienić pracę na całkiem inną, wymarzoną branżę – zapraszamy. Jeżeli czujesz się załamany, możemy zaoferować ci pomoc psychologa.

Ale najważniejsze: każdy nauczyciel, trener, osoba do pomocy musi bardzo dobrze posługiwać się językiem migowym. Spotkania będą bez tłumacza – tylko osoby niesłyszące i nauczyciel, trener.

Po skończonym szkoleniu można otrzymać zaświadczenie, certyfikat, który np. można dołączyć do CV, ubiegając się o nową pracę.

Mam nadzieję, że CRG Wam się spodoba Napiszcie w komentarzu, co Wam się podoba a co nie. Jakie szkolenia według Was warto dodać? Dajcie nam znać.

Centrum Rozwoju Głuchych (link)

Do zobaczenia.

Skip to content