Sport

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Kobiet, Warszawa, 26-28.03.2021

Relacja z Mistrzostw Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Kobiet, Warszawa, 26-28 marca 2021. W filmie również bardzo ciekawy wywiad z sędzia piłkarskim, Panem Pawłem Lewandowskim.

Wywiad z Karoliną Dampc

Cześć! Oto piłkarka Mazowsze – Karolina Dampc. Już kiedyś rozmawialiśmy. Dzisiaj wygrałyście i zostałyście mistrzyniami Polski. Gratulujemy! Który to raz?

Dziękuję. Zdobyłyśmy już piąty raz z rzędu.

Wczoraj i dzisiaj grałyście mecze. Jakie wyniki osiągnęłyście?

Wczoraj wygrałyśmy mecz z MIG Piast Gliwice 9-1, a ze Świtem Wrocław 14-1, a dzisiaj pokonałyśmy Koronę Szczecin 14-1.

Ale dużo goli strzelałyście! A ty ile strzeliłaś?

Wczoraj strzeliłam 1 gol a dzisiaj 4.

No to jesteś w dobrej formie. Czy i kiedy macie najbliższy turniej?

W czerwcu lub w lipcu miała odbyć się Liga Mistrzyń Głuchych w Lizbonie (Portugalia), ale z powodu pandemii została odwołana.

Szkoda. Dziękuję za rozmowę.

Wywiad z sędzią piłkarskim, Panem Pawłem Lewandowskim

Właśnie przeprowadzam wywiad z sędzią piłkarskim. Chciałbym podziękować Panu za możliwość rozmowy.

Bardzo mi miło.

Jak się sędziuje mecz kobiet niesłyszących?

Bardzo dobrze. To są moje kolejne mistrzostwa. Z Panem Eugeniuszem znamy się od kilkunastu lat. Sędziowałem w Mazowszu Warszawa – to jest klub niesłyszących. Przyjeżdżam na te turnieje średnio dwa, trzy razy w roku. Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy, dziewczyny, chłopcy. Jeśli chodzi o poziom gry to w przypadku mężczyzn widziałem zawodników, którzy spokojnie poradziliby sobie w 3 czy 4 lidze. Nie mówię, że wszyscy ale są tacy zwodnicy. Natomiast jeśli chodzi i dziewczyny, to w dzisiejszym turnieju były takie 3, 4 zawodniczki, które spokojnie radziłyby sobie w 1 lidze albo nawet ekstraklasie, lidze kobiet. Nie znam tych dziewczyn ale kojarzę z widzenia.

Czy niesłyszący tak samo impulsywnie sprzeciwiają się jak kobiety słyszące?

Niczym się nie różnią. Czy dziewczyny słyszące czy niesłyszące zachowują się podobnie. Tak samo jest z mężczyznami. To jest podobny poziom walki. Niczym się to nie różni. Dla sędziego – jeśli chodzi o sędziowanie – to jest troszeczkę inaczej, bo technicznie musi gwizdnąć i pokazać chorągiewka. I czasem cofnąć sytuację dużo po czasie. Dlatego czas gry się wydłuża. Ale jeśli chodzi o emocje, zaangażowanie, to nie widzę różnicy.

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia.

Dziękuję bardzo. Miło mi.

Na język migowy tłumaczył Hubert Głagowski, ratownik medyczny. Dziękujemy!
Skip to content