Wydarzenia

Międzypokoleniowe Forum Głuchych – zaproszenie

Międzypokoleniowe Forum Głuchych – zaproszenie

„Międzypokoleniowe Forum Głuchych”

Hej, cześć! Fundacja Świat Głuchych rozpoczyna bardzo ciekawy projekt. Cel i tytuł projektu „Międzypokoleniowe Forum Głuchych”. Jak dokładnie ma wyglądać jego realizacja? Będą wykłady o historii, o działaniach głuchych itp. Następnie przejdziemy do doświadczeń rodziców, przejdziemy do czasów współczesnych, do młodych głuchych, do czasów TikTok, Instagrama, Facebooka. Będziemy łączyć pokolenia i zobaczymy, jak wygląda ta historia. Dodatkowo w klasach odbędą się warsztaty, wymiana doświadczeń ALE! Głównym punktem, moim zdaniem najciekawszym, będzie forum. Normalnie usiądziemy w okręgu — dziadkowie, babcie, mamusie, tatusiowie, dzieci, córki, synowie, a może wnuki. Usiądziemy razem i porozmawiamy. Powspominamy historię, przywołamy wspomnienia. Rodzice będą mogli wspomnieć swoje czasy, od PRL-u do dzisiaj. Przejdziemy do dzieci, czasów Internetu, obiegu informacji. Może wnuczęta też coś powiedzą. Zatem kilka pokoleń wymieni się doświadczeniami. Jesteśmy ciekawi i chcemy szeroko opublikować te informacje – jak wspominamy swoje czasy.

Chcesz wziąć udział?

Dlatego szukamy osób, które chętnie opowiedzą nam swoją historię, swoje doświadczenia z perspektywy czasu. Ilu osób poszukujemy? Dowolnie. Jednak pamiętajcie, każda osoba biorąca udział, będzie nagrana. Wykorzystamy nowe technologie, kamery 360 stopni. Każda osoba otrzyma wynagrodzenie. Może to być sposób, żeby trochę „dorobić”. Bardzo proszę, jeśli zdecydujesz się na udział, zeskanuj kod QR i wypełnij krótki formularz (wiek, kilka informacji), albo wejdź w link (kliknij tu) i wypełnij zgłoszenie. Bardzo proszę, bo mamy mało czasu. Musimy nagrać spotkanie do końca roku. A zgłoszenia przyjmujemy do 3 grudnia! Bardzo proszę pamiętajcie o tym!

Kod QR do formularza zgłoszeniowego do Międzypokoleniowego Forum Głuchych

Mam nadzieję że się spotkamy i będziemy mogli porozmawiać, dla korzyści wszystkich głuchych, żeby mogli wspomnieć fajne rzeczy. Do zobaczenia!

Skip to content