Wydarzenia

Konkurs „Człowiek bez barier 2020” – Mariusz Zimnowłocki

We wrześniu 2020 roku Pan Mariusz (niesłyszący i niewidzący na jedno oko) odbył wyprawę w poprzek Polski około 1400 km z okolic Przemyśla, aż nad morze, do Osiek nad jeziorem Jamno.

[Maciek]:
— Witajcie! Przedstaw się proszę.

[Mariusz]: — Nazywam się Mariusz Zimnowłocki. Mój znak migowy to „lód”.

[Maciek]: — Właśnie doszły mnie słuchy, że w telewizji, w sieci opublikowano informacje, że Pan odbył wyprawę w poprzek Polski, około 1400 km, z okolic Przemyśla aż nad jezioro Jamno koło Mielna nad morzem. Płynął po różnych rzekach, takich jak Wisła, Noteć, Warta, Odra. Chcę zapytać, dlaczego Pan
płynął i co pan chciał pokazać?

[Mariusz]: — Płynąłem po Polsce kajakiem. Chciałem w ten sposób zwrócić uwagę na problem z pracą dla osób niepełnosprawnych, też niesłyszących.

[Maciek]: — Chciałeś pokazać ludziom, że my głusi i niepełnosprawni, nie jesteśmy gorsi od innych, i że jesteśmy równi jak pozostali. Potrafimy pracować równie świetnie jak inni. Właśnie po wyprawie zostałeś zgłoszony do konkursu „Człowiek bez barier 2020”, dlatego chcemy wesprzeć Pana Mariusza w głosowaniu. Po kliknięciu na link wyświetli się lista osób. Zagłosujcie na Mariusza Zimnowłockiego – ostatni na liście. Kilknij GŁOSUJ.
W ten sposób oddajecie głos. Głosowanie trwa do 20 listopada. Mamy niewiele czasu, dlatego prosimy Was o głosowanie na Mariusza Zimnowłockiego i życzymy,
aby Pan wygrał konkurs.

Trzymam kciuki!
Dziękuję za rozmowę.

LINK DO KONKURSU: Wybierz Człowieka bez barier 2020!

Filmy z Panem Mariuszem:

 

Skip to content