Co Ty wiesz o głuchych

Czy „głuchy” znaczy agresywny? Co Ty wiesz o głuchych? #4

Głuchy znaczy agresywny? Obejrzyj nasz materiał a dowiesz jaka jest odpowiedź.

Cześć! Fajnie, że nami jesteś. Zaczynamy kolejny odcinek. A jaki stereotyp będziemy dzisiaj obalać? Głuchy znaczy agresywny?

Głuchy znaczy agresywny?

Oczywiście to mit. Spójrz w filmie na fragmenty rozmów osób głuchych, gdzie głusi migają naturalnie, w rozmowie z innymi głuchymi.

Cały film „33 filmy dotyczące rynku pracy — rozmowa z twórcami” dostępny tutaj (kliknij w link)

Intuicyjnie kojarzysz język migowy z telewizji jako ruchy dokładne. Ale prywatnie miganie głuchego wgląda zupełnie inaczej. Magda i Michał migali do osoby, którą znają, czyli migali szybko, charyzmatycznie. Osoby słyszące, które mocno gestykulują wcale nie muszą być agresywne, chociaż tak postrzegamy. Siłą nawyku przypisujemy też tę cechę również głuchym. Jak widać – niepotrzebnie i niesłusznie.

Z moich doświadczeń – głusi to ludzie, którzy przede wszystkim są bardzo mili, wyrozumiali i pełni szacunku dla innych. Polecam kumplowanie się z głuchymi – bardziej szczerej osoby nie poznasz pewnie w całym swoim życiu.

W następnym odcinku

A już w następnym materiale zobaczysz, jakie stereotypy o głuchych narażają Cię na towarzyskie wtopy. Dziękuję za dzisiaj i oczywiście zachęcam do zadawania pytań.

Skip to content