Wydarzenia

Co oznaczają logo znanych marek, cześć 3

Trzeci film wyjaśniający znaczenie i pochodzenie logo różnych firm. Przygotował i zamigał Jakub Malik.

Logo BMW

Pierwsze, logo popularnego producenta samochodów – mowa o BMW. Co znaczy sama nazwa BMW? W Polsce wiele ludzi żartobliwie mawia – BMW, czyli będziesz miał wypadek, inni mówią – będziesz miał wydatki, inni mawiają – Bóg mnie wybrał, a jeszcze inni mówią – bandyci mają więcej…

Co tak naprawdę znaczy nazwa BMW? Są to pierwsze litery od Bayerishe Motoren Werke. Przejdźmy do logo marki, skąd ono się wzięło? BMW ma swoją historię w przemyśle lotniczym – i do tego odnosi się logo. Wirujące w nim śmigło nawiązuje do tych korzeni. Krąży informacja, że kolor biały i niebieski wziął się z kolorów nieba i chmur. Kiedy wzbijamy się samolotem w przestworza, to właśnie te kolory tam przeważają.

Jednak oficjalna informacja jest taka, że biało-niebieska szachownica odnosi się do flagi Bawarii regionu południowego – skąd pochodzi koncern.

Toyota – logo firmy

Kolejna firma – Toyota, producent samochodów. Po odpowiednim spojrzeniu na logo Toyoty – można zauważyć, że kryje w sobie literki – zestawiając je ze sobą otrzymamy właśnie nazwę Toyota. Zachodzące na siebie okręgi są symbolem nieskończoność.

Adidas – charakterystyczne trzy paski

Następna firma – Adidas – producent obuwia i odzieży. Co oznacza ich logo? Ma ono przypominać górę, tak jakby rzucało wezwanie ludziom, aby osiągnąć swoje granice. Dlaczego 3 paski, a nie 2? Same paski wzięły się podobno stąd, że założyciel firmy Adolf Adi Dassler chciał odróżnić buty, od obuwia innych firm. A dlaczego 3 paski? Dwa paski wykorzystywano jeszcze za czasów, gdy razem z bratem prowadził firmę produkującą obuwie. Miały one dwa paski, a w swojej firmie dodawał do obuwia 3 paski. Nawet gdy nowe loga zajmowały miejsca starych – firma Adidas wciąż miała 3 paski.

Z tych trzech filmików dowiedzieliście się o pochodzeniu logo różnych marek. Jeśli interesują Was filmy na ten temat, śmiało dajcie nam znać, z przyjemnością nagramy kolejne filmy! Cześć!

Skip to content