Rodzina i zdrowie

Bon turystyczny

Wciąż masz bon turystyczny na dziecko? Nie wiesz, co z nim zrobić? Jak go wykorzystać? Pomóc może Ci ten film. Wyjaśnia Maciej Joniuk.

Cześć. Skończyły się wakacje, a Wam zostało trochę bonu turystycznego do wykorzystania? Co robić aby nie przepadł? Mamy dla Was propozycje, jak można wykorzystać bon turystyczny.

Ważność bonu

Przypominam, że z bonu turystycznego o wartości 500 zł można skorzystać, jeśli wychowuje się co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon. Dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, o tej samej wartości 500 zł, przysługuje dzieciom z orzeczeniem o niepełnosprawności. Przypominamy, że bony turystyczne należy wykorzystać do 31 marca 2022, ale nie martwcie się, bo nie ma ograniczenia do korzystania tylko w wakacje.

Atrakcje dla dzieci

Zbliża się jesień a następnie zima. Jest jeszcze dużo rodzinnych atrakcji, gdzie można fajnie spędzić czas, wykorzystując bon turystyczny. Dlatego przedstawiam Wam propozycje atrakcji za które można płacić bonem. Energylandia, Park of Poland Suntago, Mandoria w Rzgowie koło Łodzi, Legendia – wesołe miasteczko w Chorzowie, oraz różne atrakcje Można wysłać dziecka na kolonie, obóz sportowy, harcerski czy rekreacyjny. Bon można również wykorzystać na narty w góry np. w ferie zimowe. Także można zapłacić bonem na rezerwacje pensjonatu, domku na sezon letni 2022 np. nad morzem, na Mazury, w góry.

Jak płacić bonem turystycznym?

5 prostych kroków:

  1. Sprawdź na liście Polskiej Organizacji Turystycznej, które podmioty turystyczne przyjmują płatność bonem. Lista jest dostępna na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel
  2. Sprawdź w e-mailu lub na PUE ZUS kod obsługi płatności. E-mail z tym kodem otrzymałeś w momencie aktywacji bonu. Kod obsługi płatności masz też na PUE ZUS w zakładce: Polski Bon Turystyczny / Mój bon
  3. Sprawdź saldo bonu na PUE ZUS. Saldo bonu masz na PUE ZUS w zakładce: Polski Bon Turystyczny / Mój bon
  4. Podaj kod obsługi płatności, gdy będziesz płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne. Kod obsługi płatności podajesz osobie przyjmującej płatność. Ustal z osobą przyjmującą płatność, jaką kwotę chcesz zapłacić za pomocą bonu.
  5. Podaj kod potwierdzający płatność. Kod ten otrzymasz SMS na numer telefonu, który podałeś podczas aktywacji bonu na PUE ZUS. Jeśli kwota dostępna w ramach bonu jest niższa niż wartość usługi, dopłać w inny sposób. Brakującą część płatności możesz zapłacić np. gotówką, kartą lub przelewem. Bonem można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania kwoty.

Więcej informacji na stronie: Bon turystyczny Jeśli macie jakieś pytania, zapraszamy. Cześć

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030

Zobacz też: Karta Dużej Rodziny

Skip to content