Sport

Akademia Sportu Głuchych — Dzieci i Młodzieży

Masz kilka, kilkanaście lat albo jesteś rodzicem? Koniecznie obejrzyj ten film!

Witajcie w Fundacji Świat Głuchych. Chciałem podziękować Prezesowi Tomaszowi Smakowskiemu, za zaufanie i za perspektywę współpracy na przyszłość. Mieliśmy wspólne plany już rok temu, jednak na przeszkodzie stanęła pandemia koronawirusa. Sytuacja była trudna i wstrzymaliśmy nasze plany. Ja zająłem się swoimi prywatnymi rzeczami, ale tkwiły mi w głowie nasze wspólne plany. Nie mogłem o nich zapomnieć. W końcu wróciłem i jestem tutaj! Cieszycie się? Fajnie! Tęskniliście za mną? Dobrze!

Zaplanowaliśmy kilka rzeczy i za chwilę chcemy wystartować z działaniami dla środowiska głuchych. Zorganizujemy imprezy, ciekawe wydarzenia, zajęcia sportowe, wiele ciekawostek, podróże po świecie. Dzisiaj chciałbym ogłosić pierwszą inicjatywę. Co to będzie?

Akademia Sportu Głuchych – Dzieci i Młodzieży

Otwieramy i zaczynamy działanie „ASG – Dzieci i Młodzieży”. A pełna nazwa to „Akademia Sportu Głuchych – Dzieci i Młodzieży”. Dla dzieci to bardzo ważne, dbanie o rozwój, o sprawne ciało, o sport i zdrowie! Jesteście ciekawi, nie możecie się doczekać? Spokojnie za chwile przekaże więcej informacji.

Chcemy ogłosić nabór, mamy również prośbę o upowszechnienie tej informacji, przekazanie rodzicom, którzy mają dzieci zainteresowane sportem. Dołączcie do nas, chodźcie, warto! Dla rozwoju umiejętności, myślenia, ruchu, siły i odwagi. Poznacie wiele dzieci, inne twarze, wszystko w języku migowym. Będzie fajnie! Teraz o warunkach zapisu, bo takie mamy.

Po pierwsze proszę o wypełnienie formularza – imię, nazwisko, wiek, miejscowość. Czy propozycja jest tylko dla obywateli Polski? Nie, zapraszamy również dzieci, które pochodzą z innego kraju, a mieszkają na terenie Polski. Zapraszamy dzieci w wieku 3-13 lat. Serdecznie zapraszamy również starsze dzieci, które do tej pory nie interesowały się sportem, nie miały okazji ćwiczyć, bardzo chętnie pomożemy. Ku rozwojowi! Wasza kariera nie musi skończyć się na ASG, ale może będziecie reprezentantami Polski! Mocno trzymam za to kciuki! Chcemy najpierw zebrać informację, stworzyć listę.

Później podzielimy uczestników miejsce pochodzenia i zaplanujemy zajęcia. W najbliższym czasie chcielibyśmy zorganizować spotkanie, tak żebyśmy się wszyscy spotkali, żeby dzieci mogły się dobrze bawić i poznać nawzajem. W tym czasie chciałbym zorganizować również zebranie z rodzicami, żeby ustalić szczegóły, porozmawiać o planach na 2022 rok. Chciałbym bardzo, żeby zajęcia odbywały się w każdym z dużych miast, 1-3 zajęć w tygodniu.

Jakie będą dyscypliny? Ogólnorozwojowe, siatkówka, basen, zależy od wspólnego głosu i miasta, w którym będą się odbywały zajęcia. Postaramy się wszystkiemu zaradzić. W ramach ASG myślę, że zorganizujemy obóz sportowy dla dzieci. Planuję lato i okres wakacyjny, w zależności od chęci dzieci i rodziców. Wtedy ustalimy szczegóły, datę, miejsce, wartość, ilość dni, wszystkie te rzeczy omówimy później, właśnie na imprezie, przy grillu. Gdzie ona się odbędzie? W Warszawie. Niebawem podam więcej szczegółów.

Nie możecie się doczekać, macie już dość i nuży Was siedzenie w domu. Dobrze, to świetnie, zapraszamy – dołączcie do nas! Pa!

Kontakt z Akademią Sportu Głuchych:
👉 asg@swiatgluchych.pl
👉 Facebook: Akademia Sportu Głuchych

Skip to content