Fundacja Świat Głuchych

Fundacja Świat Głuchych powstała z potrzeby serca! Od lat pracujemy na rzecz całej społeczności: Głuchych, głuchych, słabosłyszących i słyszących.

Bariery komunikacyjne sprawiają, że społeczność głuchych często nie zostaje usłyszana w świecie słyszących, a ich potrzeby wysłuchane. Jako Fundacja jesteśmy głosem społeczności, który przypomina społeczeństwu o potrzebach głuchych!

Dlatego, promujemy dostępność, język migowy, dobre praktyki, wybitne osobowości i edukację dwujęzyczną. Fundacja jest założycielem Centrum Rozwoju Głuchych!, w którym osoby głuche mogą nabywać nowe umiejętności, podwyższyć swoje kwalifikacje, zdobyć dobry zawód (np. programisty), a osoby słyszące mogą nauczyć się języka migowego w sposób ciekawy i wciągający, a także poznać kulturę g/Głuchych!

Ponadto na stronie www.swiatgluchych.pl tworzymy wyjątkową w skali Europy telewizję dla głuchych – zapraszamy do odwiedzenia!

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami – znamy się na swojej pracy. Chętnie podzielimy się wiedzą i doświadczeniem!

Zależy Ci na rozwoju społeczności głuchych i chcesz wspierać działania Fundacji?

Możesz to zrobić! Przekaż darowiznę na numer konta:
69 2490 0005 0000 4530 6648 9818

Twoja wpłata zostanie wykorzystana na działania Fundacji. Dzięki Tobie możemy zdziałać więcej! Bądź częścią Świata Głuchych!

Pozdrawiamy serdecznie
zespół Fundacji Świat Głuchych

Skip to content